O nás

Respektrum je psychologická ordinace pro lidi, kteří se ocitili v obtížných životních i profesních situacích nebo prostě jen teď zrovna potřebují mluvit s někým, kdo jim bude naslouchat a pomůže nasměrovat. Specializujeme se zejména na klienty z korporátního prostředí (manažery, právníky, bankéře, realitní agenty, IT experty, podnikatele atd.) a na členy jejich rodin. 

Na trhu působíme od roku 2015. Od počátku věříme, že žádný problém není tak velký, aby neměl řešení, a že v každém člověku je potenciál problém řešit. Od roku 2017 poskytujeme služby také firmení klientele v oblasti rozvoje týmů a jednotlivců prostřednictvím patentovaných služeb Counselling N:N a Counselling 1:1.

Obecné principy: Základním principem naší práce jak s týmy tak s jednotlivci je absolutní respekt vůči našim klientům a vůči jejich životu a životním postojům - nehodnotíme, nesoudíme, nenálepkujeme. Vycházíme také z toho, že život je jako barevné spektrum, v každém jsou temnější a zase světlejší období. Dodáme vám odvahu a sílu temné etapy zvládnout a čerpat pro ně energii z těch světlých. To vyžaduje určitý druh umění. Toto umění je ve Vás. My Vám pomůžeme jej najít a využít.

Odborné metody: Kognitivě bahaviorální terapie (KBT), prvky systemické terapie a daseinanalytického přístupu, hlubinná terapie, rodinná terapie, skupinová terapie, reflexní terapie, výklad snů. A především zdravý rozum, nadhled a humor.
Život je proces.
Zlepšete kvalitu procesu a změníte kvalitu samotného života.

Novinky a aktuality

27.12

2022

Novoroční předsevzetí letos jinak

Sestavujete si novoroční předsevzetí? Dělá to tak řada lidí v našich zeměpisných šířkách, je to starý zvyk. Pravdou je, že...

28.11

2022

Hezký advent bez shonu a pocitu viny

Nenechme komerční shon, aby zrušil naši vánoční náladu “Tak co plánuješ na Vánoce?“ “Ale, ani ti nevím. Ještě tam...

17.10

2022

Aby Vám vydrželo podzimní slunce i v duši

Podzim hýří barvami a nabízí (zatím) převážně slunečné dny. Přijďte si k nám pravidelně povídat o tom, jak se máte, aby Vám...

Klára Gajdušková, MA ­ZnamyLekar.cz